Nükhet Duru: Asık suratlı insanları yargılamıyorum!

Magazin

Moderator
6660674e607ac75ddda5ee8e.jpg

Nükhet Duru, YouTube'da yayınlanan ‘Pınar Sabancı ile Yaşadım Demek İçin Ne Yapmalı?’ programına konuk oldu. Ünlü şarkıcı, "Düştüğünüzde, en kötü halinizle kendinizi kaldırmak ve hayata bir daha karışmakla ilgili nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz?” sorusunu cevapladı.

"NEŞE İCAT EDİLEBİLİR BİR ŞEY"

Alıntı Metni

6660675a607ac75ddda5ee90.jpg

Nükhet Duru'dan Hadise cevabı: Türk halkı neyi seçip, neyi seveceğini çok iyi bilir!

"İYİLİK YAPTIKÇA GÜZEL ŞEYLER OLUR"

70 yaşındaki sanatçı, "Kendimizle oyun arkadaşı olmayı başarırsak o oyunlarda mutlaka sıkıntıları bertaraf ederiz. 'Nasıl oynayacağız?' derseniz, bu her zaman çok mümkün. Bulaşık yıkarken bile insan oynar, o bardağı o tarafa, bu bardağı bu tarafa derken kafası dağılır. Bütün mesele gerçekten 'Ben mutlu olacağım, mutlu edeceğim, mutlu ettikçe besleneceğim ve mutluluğumu daha da katlayacağım' diyebilmekte. Bu şöyle de bir şeyi içeriyor; bana nasıl davranılmasını istiyorsam, aynısını tanıyayım-tanımayayım karşındakine de sergilemeliyim. İnanın gerçekleşir, geri döner çünkü iyilik yaptıkça, iyi düşündükçe ve iyi yaklaştıkça kesinlikle güzel şeyler gelir. İstemeseniz de sizi bulur, dürter ve yolunuzun altına serilir. Buna inanmanızı istiyorum gerçekten" ifadelerini kullandı.
66606764607ac75ddda5ee92.jpg

"YAŞADIM DEMEK İÇİN YAŞADIĞINIZI KONUŞTURMAK GEREK"

Nükhet Duru, "Yaşadım demek için ne yapmalı?" sorusu üzerine ise "Öncelikle 'Yaşayacağım, yaşamalıyım' demeli. 'Bu dünyaya geldim peki bu dünyada nasıl bir iz bırakabilirim?' demeli. Herkes kendince yakın çevresinde bir iz bırakabilir. Yaşadım demek için yaşadığınızı konuşturmak gerek. Hani derler ya 'Gitti ama şöyleydi, gitti ama böyleydi' diye. İşte hepimiz bir gün gideceğiz ama 'Neler yaptım?' diye bakmak, helalleşmek, hatta köşedeki bakkaldan, marketteki kasiyere kadar herkesle helalleşebilmek gerek. Mesela bazen gidiyorsunuz dışarıda bir markette, suratı asık halde yüzünüze bile bakmayan ya da başını çeviren insanlar oluyor. ‘Canım benim kim bilir nasıl bir sıkıntı içinde’ diyorum. Belki evde çözülmemiş dertleri, çözülmemiş maddi sonuçları, borçları yani hayat böyle şeyleri çok rahat üstümüze yükleyebiliyor zaman zaman sonuçta. 'Bunu yüklendik, bunu çözeceğiz' diye neşeyle düşünmemiz lazım. Elbette asık suratlı insanları o anda yargılamıyorum, 'Mutlaka bir derdi vardır, inşallah çözer' diyerek oradan çıkarken sepet elimde 'Aferin kız iyi bir şey düşündün' diyorum. Yani yaşadım demek için yaşattıklarınızı ve de yaşanılan dertleri algıladım demek bence çok çok değerli" açıklamasında bulundu.
6660676d607ac75ddda5ee94.jpg

Nükhet Duru: Evde temizlik yaparken tayt giyersin!

Geri