Lojistik girişimi Harbor Lab, Atomico liderliğinde 16 milyon dolar yatırım aldı

Teknoloji

Moderator
Denizcilik alanında faaliyet gösteren yazılım şirketi Harbor Lab, 16 milyon dolar yatırım aldı. 16 milyon dolarlık A serisi yatırım turu, Atomico tarafından yönetildi. Yunanistan merkezli şirketin yatırım turunda Notion Capital, Venture Friends, SpeedInvest, The Dock, Endeavor Catalyst ve VC TMV yer aldı.

2020'de Antonis Malaxianakis tarafından kurulan şirketin toplam yatırım miktarı 22.5 milyon dolar oldu. Yatırım sonrasında şirketin yönetim kuruluna Atomico'dan Ben Blume'un katılacağı belirtildi. Ayrıca Harbor Lab, yeni gelen yatırımı Ar-Ge çalışmaları yapmak ve şirketin hizmet alanını genişletmek için kullanacaklarını açıkladı.

Harbor Lab, denizcilik endüstrisinde faaliyet gösteren bir yazılım şirketi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, denizcilik alanında faaliyet gösteren şirketlere limanlarla ilgili maliyetleri daha etkin bir şekilde yönetme ve izleme imkanı sunuyor. Bu hizmet, gemilerin limana yanaşması sırasında alınan hizmetlerin maliyetlerini, liman ücretlerini ve diğer masrafları izlemeyi, faturalandırmayı ve ödemeleri yapmayı içeriyor.

Harbor Lab platformu ayrıca, limanların resmi tarifelerini gerçek zamanlı olarak izleyerek, faturalandırma hatalarını ve aşırı ödemeleri önlüyor. Yani şirket, denizcilik alanında çalışan şirketlerin daha doğru maliyet tahminleri yapmalarına ve operasyonlarını daha verimli bir şekilde yönetmelerine olanak tanıyor. Harbor Lab, denizcilik endüstrisindeki operasyonları modernize ederek daha verimli, şeffaf ve güvenli bir şekilde yönetmeyi amaçlıyor.
 
Geri
Üst